Novinky ze světa SUR LIE

Chcete si přečíst o našich výsledcích na poli investic v různých oborech?
27. 6. 2023
Naše výrobna BioCNG budí zájem i publicitu

Po reportáži České televize z naší nové výrobny CNG zaujala tato inovativní instalace i další média. Český rozhlas, deník Právo nebo regionální deník se zajímali o princip fungování čištění bioplynu na biometan, množství vyrobeného biometanu i následné využití našeho BioCNG v ekologické dopravě.

PrávoiRozhlasHB deník

6. 6. 2023
První firma skupiny SUR LIE slaví plnoletost!

TOLZA, spol. s r.o. - první společnost ve skupině SUR LIE má 18 let.

Právě v TOLZE jsme před 18 lety položili základy investiční skupiny SUR LIE a získali cenné know-how v oblasti výstavby, ekologických energetických zdrojů a developmentu. S postupujícím růstem jsme do naší skupiny postupně začlenili další společnosti, jako například v roce 2008 ENKORY, a. s., specializující se na development a další které se zaměřily na bioplynové elektrárny, farmy aj.

V roce 2011 jsme sjednotili naše aktivity pod investiční skupinou SUR LIE. Dnes můžete z našich bohatých zkušeností těžit i vy, například tím, že se stanete našimi spoluinvestory.

volné pozice

5. 6. 2023
O seniorskou Rezidenci Cézava se zajímají média

Český rozhlas, Hospodářské noviny či Brněnský deník a další regionální média zaujala naše Rezidence Cézava, kterou právě dokončujeme v blízkosti Brna. Z článků je zřejmé, že v Jihomoravském kraji je míst pro seniory nedostatek, a proto je vznik nového prémiového seniorského domova vítanou možností, jak situaci vylepšit.

Média si dále všímají vysoké úrovně Rezidence i inovativního řešení energetiky, které jsme v Rezidenci zvolili. Hospodářské noviny dále zaujala také možnost investování, kterou v rámci Rezidence Cézava nabízíme veřejnosti. Samotné články si můžete přečíst pod odkazy níže.

Hospodářské novinyBrněnský deníkListy jmBrňan

20. 5. 2023
Rosteme, a proto nabízíme nové zajímavé pracovní příležitost

Chcete pracovat v týmu aktivních a činorodých lidí, kteří vždy hledají nová zajímavá řešení? Chcete přispívat k rozvoji životního prostředí i českých regionů? Upřednostňujete dlouhodobost, stabilitu a možnost učit se nad okamžitým ziskem? Pak je správný čas, abyste prozkoumali, jak vám sedí pracovní pozice, které právě obsazujeme.

volné pozice

19. 5. 2023
Česká Televize o nás natáčí reportáž

Patříme v České republice k pionýrům úpravy bioplynu na BioCNG, proto o naší výrobně biometanu v Herálci natáčela reportáž Česká televize, a to hned do dvou pořadů. Zaujali jsme však nejenom Českou televizi, ale také odborná média o naší Herálecké instalaci upgradu BioPlynu informují jako o skvělém počinu. A my jsme rádi, že naše práce pomáhá ekologizaci dopravy v česku.

záznam ČTEnergie21CNGplusnovinky Vysočinabusportal

17. 2. 2023
Účastníme se veletrhu BioFach v německém Norimberku

Naše výrobní společnost PETRUSKA, a. s., která se zabývá sušením ovoce pro další potravinářské zpracování, se zúčastnila veletrhu BIOFACH v Německu, který je zaměřený výhradně na BIO potraviny. Naše nové obchodní partnery zaujala jak kvalita našich výrobků, tak i skutečnost, že celá výroba spotřebovává výhradně ekologickou energii. Také díky účasti na podobných veletrzích PETRUSKA postupně zvyšuje vývoz na zahraniční trhy.

23. 1. 2023
Přednášíme na konferenci Živá Krajina

Je úrodná a zdravá půda na prvním místě? Chcete se dozvědět, kam se posouvá regenerativní způsob hospodaření v Česku? Na tyto a další otázky odpovídala konference Živá krajina, kde přednášel také Martin Veverka, který má za skupinu SUR LIE na starost naše farmy.

Asi 60 až 70 procent půdy v Evropské unii není v dobré kondici a podléhá degradaci. Podle zemědělců, kteří se sešli na konferenci Živá krajina pořádané společností Carboneg, může být cestou k obnově regenerativní zemědělství. Jeho základním principem je návrat k přírodě.

ekonews

11. 1. 2023
SUR LIE vstupuje do 13. roku

Ačkoli naše historie sahá až do roku 2005, kdy jsme založili první firmu naší budoucí investiční skupiny, naše rozsáhlé činnosti, znalosti i zkušenosti jsme pod značku SUR LIE sjednotili v roce 2011. Od té doby se SUR LIE ještě značně rozrostla. K dnešnímu dni zpravujeme více než 2,5 miliardy korun a dohromady zaměstnáváme přes 70 lidí.

A schválně, víte, co znamená slovo „SUR LIE“? Jde o tradiční metodu výroby vína, kdy se víno ponechá na kvasinkách a vinných kalech. O víno se pak vinař musí mnohem pečlivěji starat, výsledkem je však lahodná chuť i jiskrná barva vína SUR LIE. A protože i my se stejně staráme o naše firmy a investiční projekty, zvolili jsme si toto slovní spojení před 12 lety do názvu.

30. 12. 2022
Rekordní rok našich výrobních firem

Do portfolia našich výrobních firem spadá například továrna na výrobu dřevěných topných pelet na Slovensku nebo průmyslová sušárna PETRUSKA v Herálci u Humpolce

Za uplynulý rok nám naše firmy udělaly radost hned několikrát. Těší nás, že obě dvě výroby jsou poháněny výhradně ekologickými energiemi z obnovitelných zdrojů. Využívají totiž jak teplo, tak elektřinu z našich bioplynových elektráren.

Obě společnosti v uplynulém roce dosáhly vynikajících výsledků, kdy dosáhly rekordních obratů a zaznamenaly úspěchy jak na domácích trzích, tak i na zahraničních. Vyváží přitom své výrobky převážně na náročné západní trhy a jsou respektovanými dodavateli pro největší odběratele ve svém oboru

22. 11. 2022
Regenerativní zemědělství: Když farmáři léčí krajinu

Zvykli jsme si, že pro velké zemědělské podniky bývá půda a životní prostředí jen obyčejným výrobním prostředkem. Stav české krajiny tomu bohužel mnohde odpovídá. Řešení existuje, vyžaduje však ochotu ke změně zaběhlých stereotypů. V Evropě se stále více rozvíjí takzvané regenerativní zemědělství, tedy farmaření s ohledem na životní prostředí a vázání uhlíku do půdy. První takové projekty vznikají i u nás.

Pokračovat na článek

1. 10. 2022
VOSTOK pořizuje nový náklaďák

Naše výrobní firma VOSTOK, která ve slovenských Želovcích vyrábí ekologické topivo – dřevěné topné pelety, je zavedeným exportérem na trzích Itálie, Rakouska či Německa. Protože zájem o její výrobky roste také na domácím trhu na Slovensku, rozšiřuje služby také o dodávku pelet pro obchodníky i koncové spotřebitele vlastní dopravou. Zakoupila za tímto účelem nový nákladní vůz i se speciálním terénním vysokozdvižným vozíkem, který je na náklaďáku při cestování trvale připevněn a umožňuje tak pohodlné zásobování všem klientům.